شنبه تا چهارشنبه ۱۷-۸ ۴۲۰۴ ۴۴۲۰ ۹۸۱۱+
  • FaceBook
  • Instagram
  • FaceBook

راهکار صنایع غذایی

در کنار تولید محصولات پروتئینی از طیور، دام و آبزیان، محصولات فرآوری شده از اصلی ترین راهکارهای تأمین غذای انسان به شمار می آیند. شرکت گرما الکتریک با سابقه ای قابل توجه در تولید، واردات و راه اندازی خطوط تولید صنایع غذایی، به عنوان مشاور فنی در تهیه دستگاه ها و راه اندازی آن ها در زمینه ی مواد غذایی مانند اسنک ها و سویای فرآوری شده برای مصرف انسانی آمادگی ارائه خدمات به مشتریان را داراست.

گروه اندریتز در تولید محصولات صنایع غذایی جزء مهم ترین شرکت ها با نوآوری و تکنولوژی های به روز دنیاست. حجم سرمایه گذاری گسترده در بخش تحقیقات و توسعه برای بدست آوردن فناوری های جدید و راندمان بالاتر ماشین آلات و بهبود کیفیت و ساخت آن ها موجب شده است تا این گروه صنعتی به برندی نام آشنا در سراسر دنیا در عرصه صنایع غذایی بدل گردد.
ماشین آلات ساخت این شرکت توانایی تولیدِ با کیفیت اسنک ها، پفک ها، سویای فراوری شده، دانه های غلات غنی شده و ... را داراست. در ادامه به توضیحات مختصری در خصوص اسنک ها و سویای فراروری شده می پردازیم.

اسنک ها:

در سبد محصولات غذایی، اسنک ها به عنوان یک میان وعده، از غلات حجیم شده بر پایه ذرت و بلغور درست می شوند. پفک که شاید معروف ترین اسنک موجود در بازار است، از طریق دستگاه اکسترودر به وسیله تزریق هوای گرم تولید می‌شود.
پخت بوسیله ی هوای داغ چیست؟
استفاده از هوای داغ یکی از شیوه‌های درست کردن اسنک و پفک است که این مسأله تأثیر مستقیمی در سلامت محصول دارد. چرا که در عمل فرآوری به جای استفاده از روغن از هوای داغ استفاده می‌شود.
به طور کلی فرایند تولید اسنک های ذرت (پفک) با استفاده از خطوط اکسترود انجام می پذیرد اما این بار بدون سیستم های ECS و یا Flextex تا به محصول اجازه واکنش در هوای آزاد پس از خروج از دستگاه داده شود که در نتیجه این امر، محصول پف کرده و ترد می شود.


سویای فراوری شده با پروتئین بالا

میزان پروتئین سویا دو برابر سایر دانه‌های روغنی است اما درصد روغن آن از دانه‌های رایج دیگر کمتر است. وجود پروتئین زیاد سبب شده‌است که کنجاله بدست آمده برای تغذیه انسان بسیار مناسب باشد. لذا امروزه سویای فراوری شده به جایگزین مناسبی برای گوشت جهت تأمین پروتئین مورد نیاز انسان و همچنین تغذیه دام تبدیل شده است.
خطوط فراوری سویا عمدتا شامل کاندیشنر، اکسترودر، کولر، خشک کن و دستگاه الک بوده که با انجام عملیات های لازم، محصول نهایی متناسب با سیستم گوارش انسان را تولید می کند.