شنبه تا چهارشنبه ۱۷-۸ ۴۲۰۴ ۴۴۲۰ ۹۸۱۱+
  • FaceBook
  • Instagram
  • FaceBook

راهکار خوراک دام و طیور

نیاز جامعه به گوشت و محصولات پروتئینی روز به روز در حال افزایش بوده و تولید خوراک برای تغذیه و رشد دام و طیور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. تحقیقات و گزارش های بسیاری حاکی از آن است که بافت دان تأثیر بسزایی در رشد حیوانات دارد، به ویژه دان پلت، سرعت رشد را بهبود بخشیده و کارایی دان را افزایش می دهد.

تهيه خوراک پلت شده علاوه بر افزايش قابليت هضم و رسیدن تمامی مواد مورد نیاز اعم از ویتامین ها و ریزمغذی ها به صورت یکنواخت به حیوانات، حمل ونقل خوراک را تسهيل مي نمايد. فاکتورهاي بسياري برکيفيت پلت تاثير گذار هستند. در دیاگرام زیر بصورت شماتیک این فرآیندها را مشاهده می کنید. تجهیزاتی نظیر بچینگ، آسیاب، میکسر، کاندیشنرها، دستگاه پلت، تجهیزات جا به جایی مواد و کولر بخش جدایی ناپذیر این خطوط هستند هرچند که تجهیزاتی تکمیلی نظیر پست کاندیشنر، وکیوم کوتر، پلورایزر، آسیاب های تکمیلی و .... در خطوط پیشرفته تر با هدف ارتقاء کیفیت محصول نهایی، بصورت انتخابی قابل استفاده خواهند بود.

هدف مورد نظر در چنین خطوطی، تولید محصول نهایی است که دانه هایی با ترکیبی همگن از همه ی مواد اولیه، استحکام بالا و با اندازه ی مورد نظر متخصص تغذیه را دارا باشند و در همان حال انتظارات متخصصین از جنبه ی ارزش غذایی و امکان جذب در سیستم گوارش دام و طیور را برآورده سازد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت کاتالوگ این بخش، اینجا را کلیک کنید