شنبه تا چهارشنبه ۱۷-۸ ۴۲۰۴ ۴۴۲۰ ۹۸۱۱+
  • FaceBook
  • Instagram
  • FaceBook

دستگاه تولید پلت

دستگاه تولید پلت (Pellet Mill)

همواره تأمین غذا از بدیهی ترین نیاز های بشر بوده است، با افزایش جمعیت، نیاز به تولید محصولات کشاورزی و مواد پروتئینی نیز رشد چشمگیری به خود دید و رو آوردن به روش های نوین دامداری و پرورش طیور و آبزیان به امری اجتناب ناپذیر بدل گردید. از این روی از اوایل قرن بیستم که دامداری و پرورش طیور در مقیاس های بزرگ صنعتی و تجاری بروز پیدا کرد، تولید و فراهم کردن خوراک مناسب همواره از دغدغه های اصلی شاغلان در این حرفه بوده است. یکدست نبودن، نداشتن مواد مغذی، کیفیت پایین تولید و هضم سخت خوراک برای حیوان از مشکلات عمده ای به حساب می آمد که موجب بهره وری پایین و گران شدن محصول نهایی پرورش دهندگان می گردید.
در اواسط قرن بیستم با اختراع دستگاهی به نام پلت میل (Pellet Mill) تغییرات بسیاری در صنعت تولید خوراک شکل گرفت. پلت میل (Pellet Mill) یا همان دستگاه تولید دان پلت در حقیقت با متراکم کردن و شکل دهی مواد اولیه که به صورت پودر وارد دستگاه می شوند، آن ها را به قطعات بزرگتر و معمولاً استوانه ای شکل تبدیل می کند که به آن دان پلت می گویند و به همین جهت این دستگاه ها به این نام مشهور شدند.

نمونه ای از پلت های خوراکی برای حیوانات

امروزه پاسخگویی به تقاضای بازار برای تولید خوراک با کیفیت بالا نیاز به تجهیزاتی پیشرفته و کارآمد دارد. شرکت گرما الکتریک با سابقه ای طولانی در مهندسی و ساخت انواع دستگاه های صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان،‌ مدل های مختلفی از دستگاه های پلت میل را تولیدکرده و با فعالیت مستمر در زمینه تأمین قطعات و اجرای انواع طرح ها با همکاری شرکت های گوناگون خارجی، امروزه به یکی از بزرگترین تولید کنندگان و وارد کنندگان پلت میل تبدیل شده است.
گرما الکتریک در سال 2015، موفق به اخذ نمایندگی رسمی شرکت Andrtiz Feed & Biofuel دانمارک شد که از گروه های صنعتی پیشرو در ساخت ماشین آلات به حساب می آید و با ارائه دو گروه متفاوت در قالب سری Paladin و سری Feedmax، دستگاه Pellet Mill را متناسب با نیاز مصرف کنندگان سراسر جهان تولید می کند.
عمل تراکم مواد در دستگاه های تولید پلت با استفاده از دای و رولر (غلتک) انجام می شود. در حقیقت مواد خام و مغذی معمولاً پس از پخت و ترکیب مناسب با یکدیگر به همراه روغن و دیگر مکمل ها توسط غلتک به شکل یکسان بر روی دای فشرده شده تا از منافذ آن عبور کنند، سپس تیغه مخصوص با برش محصولات عبور داده شده از داخل دای، پلت نهایی را تولید می کند. دای های پلت در دو نوع تخت و نرمال (رینگی) طراحی می گردند که در دستگاه های اندریتز از دای رینگی استفاده شده است.

سری Feedmax با رانش گیربکسی در سه گروه G7، G9 و G12 با قطرهای مختلف دای و در انواع 2 یا 3 غلتک ساخته شده که از جدیدترین و قدرتمندترین پلت ها در دنیا هستند.

مزایای دستگاه های پلت میل اندریتز
  • اطمینان از توزیع موثر و یکنواخت خوراک در سرتاسر دای و قابلیت تنظیم سریع و آسان تیغه
  • تنظیم کننده خودکار غلتک ها جهت جلوگیری از انسداد مواد
  • ایجاد رطوبت و دمای مناسب به منظور حفظ بهداشت محصول و جلوگیری از خرد شدن و افت کیفیت آن
  • ساخت همه قطعات (در تماس با مواد) دستگاه از استنلس استیل جهت چرخه عمر طولانی تر و رعایت استانداردهای بهداشتی
  • اندازه مناسب و طراحی مدولار که موجب قرارگیری آسان در کارخانه های مختلف تولید خوراک می گردد.
  • سیستم روانکاری داخلی اتوماتیک جهت تأمین شرایط مناسب روغنکاری برای چرخ دنده ها
  • مصرف بهینه انرژی و سهولت در نگهداری

جهت دریافت و مشاهده کاتالوگ محصول اینجا را کلیک کنید